Pożyczki pozabankowe a weryfikacja w BIK

Obecnie coraz więcej osób noszących się z zamiarem zaciągnięcia kredytu napotyka na spore trudności w tym zakresie. Bardzo często kończy się to odmowną decyzją ze strony banku. dlaczego? Jedną z najważniejszych przyczyn takiego właśnie stanu rzeczy jest BIK – czyli Biuro Informacji Kredytowej, a mówiąc precyzyjniej, negatywna historia finansowa jaką wnioskodawca posiada w tej instytucji.

Warto w tym momencie nadmienić, iż głównym zadaniem spoczywającym na barkach BIK-u jest gromadzenie informacji o osobach posiadających zobowiązania o charakterze kredytowym. To w jaki sposób się one z niech wywiązują pomaga bankom w podjęciu decyzji o przyznaniu kredytu lub wręcz przeciwnie – o odrzuceniu wniosku. Kto ma złą historię w BIK? Przede wszystkim te osoby, które miały bądź mają jakikolwiek problem ze spłacaniem rat – wszystkie opóźnienia zostają starannie odnotowane. Pozytywnych not w BIK nie posiadają również te osoby, które nigdy dotąd nie korzystały z żadnych kredytów. Wymienione tu grupy klientów nie mają raczej szans na to, by dostać kredyt.

W takiej sytuacji pozostają im usługi oferowane przez instytucje pozabankowe. Aktualnie pożyczki pozabankowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem między innymi z tego powodu, że mnóstwo osób nie przechodzi weryfikacji w BIK. W bankach jest to jeden z najważniejszych aspektów przy rozpatrywaniu wniosków. Pozabankowe firmy pożyczkowe mające w ofertach kredyty bez bik natomiast nie sprawdzają nikogo w tej bazie, co otwiera drogę do skorzystania z pożyczki bardzo szerokiemu gronu odbiorców.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*