Ilość tkaniny za zasłony, rolety i firany lub plisy

Zasłony i firany – najczęściej występujące w duecie – stanowią jedne z najpopularniejszych osłon okiennych. Doskonale chronią pomieszczenia przed nadmiarem światła słonecznego, pełnią również ważną funkcję dekoracyjną. Aby we właściwy sposób spełniały swoje zadanie, muszą spełniać szereg warunków – ważna jest m. in. długość, jaką się odznaczają.

My najczęściej naszym klientom oferujemy takie rozwiązania jak rolety okienne typu plisy

Ważne aspekty przy zakupie rolet lub plis

Przy zakupie tkaniny na zasłony czy firany trzeba w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie czy mają one sięgać tylko parapetu, czy też może podłogi. Każdy ma w tym względzie swoje własne upodobania, nie bez znaczenia jest również przeznaczenie danego pomieszczenia. Dla przykładu w kuchniach stosuje się najczęściej krótkie osłony tego typu, zaś w salonach – długie. W omawianym kontekście liczy się też długość karnisza, a także sposób, w jaki zasłony czy firany zostaną na nim zamocowane. Jedni preferują proste osłony, inni zaś lubują się w drapowaniach i marszczeniach. Niemniej jednak w każdym z tych przypadków trzeba uwzględnić odpowiedni zapas materiału – mniejszy lub większy, w zależności od tego, jak będzie on upinany. Potrzebna ilość tkaniny na zasłony to długość karnisza plus wspomniany zapas.

Dostępne w sprzedaży firany zazwyczaj mają określone takie parametry jak długość (może być to np. 250 cm) oraz szerokość (ta przeważnie występuje w wariancie 150 cm). Co się zaś tyczy tkanin przeznaczonych na zasłony, to ich szerokość wynosi zwykle 150 lub 280 cm. Aby wyliczyć ilość materiału potrzebnego na zasłony, należy uwzględnić wymiar odległości od karnisza do parapetu bądź do podłogi.

Zajmujemy się montażem najbardziej modnych i trwałych rolet okiennych. Naszą wizytówką są rolety plisowane

Długość taśmy marszczącej dla plis i rolet

Odpowiednią ilość tkaniny na zasłony bądź firany można też wyliczyć i w inny sposób. Trzeba najpierw dobrać pod kątem długości taśmę marszczącą. W zakresie taśm marszczących wybór w sklepach jest bardzo duży. Można zakupić zarówno taśmę o charakterze uniwersalnym, jak też i taką, gdzie o gęstości marszczeń każdy może zdecydować we własnym zakresie. W celu uzyskania finezyjnych efektów ilość potrzebnej tkaniny będzie znacznie większa.

Tutaj dowiesz się w jaki sposób powinno się pielęgnować rolety do okien. Jesteśmy przedstawicielem czołowych producentów rolet plisowanych. Świadczymy usługi z zakresu doradztwa i doboru odpowiednich rolet okiennych oraz oczywiście zajmujemy się montażem tych osłon u klienta.

Zobacz co dokładnie oferujemy i sprawdź ofertę na nasze rolety okienne typu plisy:

Roletko.pl

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*