Czym dodatkowo ogrzać dom energooszczędny – drewniany

Zastanawiasz się nad postawieniem domu drewnianego, jednakże sen z powiek spędza Ci ogrzewanie. Nie wiesz jakie zastosować, nasłuchałeś się znajomych, a każdy z nich ma na ten temat inne zdanie.
Czym ogrzać dom drewniany – energooszczędny? Otóż najlepiej zastosować ogrzewanie nowoczesnymi kotłami, które są bezpieczne (na gaz, olej opałowy), albo pokusić się o zamontowanie grzejników elektrycznych, czy też zastosować jedne z najnowszych rozwiązań technicznych – pompy cieplne, kolektory słoneczne. Co więcej można pokusić się także o wodne lub elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Domy inteligentne wymagają naprawdę przemyślanego systemu, który je ogrzeje

Bez względu na wybór ogrzewania należy wiedzieć jedno – dom drewniany i energooszczędny w kwestii ogrzewania należy traktować jak każdy inny budynek. Krążą mity, że są jakieś przeciwwskazania do zastosowania takiego czy innego ogrzewania w domach drewnianych. Wystarczy zasięgnąć rady specjalistów od systemów grzewczych, żeby rozwiać wszelkie swoje wątpliwości w tej kwestii.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku podłogi drewnianej, nie będzie można zastosować tradycyjnego ogrzewania podłogowego. Oczywiście przy wyborze należy kierować się względami ekonomicznymi, jednakże to co dziś jest tanie może za trzy lata okazać się droższym rozwiązaniem. Warto pomyśleć jednakże nad wykorzystaniem systemów takich jak kolektory słoneczne, pompy cieple. Wybór nie jest łatwy, bo przecież jest to kwestia niezwykle istotna. A podjęcie dobrej decyzji może w przyszłości zaowocować niskimi opłatami za ogrzewanie.

Alternatywnym jest ogrzewanie kominkiem. Dobra firma oferująca : suche drewno kominkowe w Szczecinie.

Czym ogrzewać taras ?

Każdy szczęśliwy posiadacz domu czy nawet małego domu wie, jak ważną funkcje spełnia taras. Jest on nie tylko wspaniałą dekoracją ogrodu, ale spełnia poza tym funkcje wypoczynkową oraz towarzyską, w końcu nie raz zaprasza się tam gości, aby posiedzieć przy herbacie, drinku czy lekkim letnim obiadku. A zima skąd się podziwia noworoczne sztuczne ognie? Właśnie z tarasu.

Budowanie domów pod klucz powinno zlecać się tylko renomowanym i polecanym w internecie firmom

Trzeba jednak o taras odpowiednio zadbać a wcześniej dobrze go zaprojektować zanim rozpocznie się budowa domu z solarami na dachu. Może być taras w ogrodzie, który będzie stanowił przedłużenie wnętrza budynku, ale może być też taras wolno stojący, stanowiący integralny element ogrodu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, taras musi nawiązywać formą, stylem, konstrukcją i materiałem nie tylko do naszego domu, ale także do ogrodu. Taras musi być wykonany z materiałów, które są odporne na ścieranie, wilgoć (która jest powodowana nie tylko przez śnieg i deszcz, ale też przez mróz), zmiany temperatury oraz szkodliwe promieniowanie słoneczne. Ponadto wierzchnia warstwa tarasu musi być bezpieczna, łatwa w czyszczeniu i trwała.

Jedynie właściwie zaprojektowany i skonstruowany taras będzie nam służył przez wiele lat i nie będzie niszczał, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na kosztowne remonty. Wykończenie tarasu może być różne, w zależności od jego konstrukcji. Można położyć płytki ceramiczne z kamionki, gresu czy klinkieru, drewno, kamień naturalny, płytki betonowe imitujące kamień czy materiały kompozytowe przypominające naturalne drewno. Poza tym płytki tarasowe muszą być twarde, odporne na ścieranie, mało nasiąkliwe oraz mrozoodporne a w żadnych wypadku nie powinny być śliskie, nawet jeśli namokną. Dlatego do tarasu najlepiej sprawdzają się płytki o powierzchni wytłaczanej lub matowej.

Tutaj znajdziesz ofertę firmy budującej kompleksowo domy energooszczędne pod klucz:

Domdobrejenergii.pl

admin1 Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*