Pożyczki i kredyty pozabankowe a kryzys

Obecnie nastały iście złote czasy dla firm udzielających pozabankowych pożyczek gotówkowych. Mają one coraz więcej klientów. Co jest przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy? Powodów tych wymienić można całkiem sporo, nie mniej jednak u podstaw leży tutaj kryzys gospodarczo-ekonomiczny. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju jest bardzo niepokojąca. Banki obawiają się recesji, co objawia się tym, że kryteria oceny wniosków są systematycznie zaostrzane.

Efekt tego jest taki, że dostać obecnie kredyt jest naprawdę bardzo trudno. Zdolność kredytowa statystycznego Polaka na przestrzeni ostatnich dwóch lat spadła znacząco. A wiadomo, że jeśli spada zdolność kredytowa, spada także i szansa na to, by bank zechciał przychylić się do wniosku. Tymczasem wspominane już na samym początku kredyty pozabankowe bez sprawdzania zdolności kredytowej są produktami charakteryzującymi się dużą i łatwą dostępnością, co bierze się stąd, że wymagania firm pożyczkowych wobec potencjalnych klientów są naprawdę bardzo minimalne. Aktualnie przeciętny Polak i tak już zaciska pasa jak tylko może, ale przecież nie wszystkie wydatki jest w stanie ograniczyć czy też w ogóle z nich zrezygnować.

Nie jest to po prostu realne. Dlatego też nie należy się spodziewać, aby popyt na usługi świadczone przez firmy pożyczkowe nagle spadł. Najprędzej będzie można zaobserwować tendencję wzrostową w tym zakresie. Ludziom są potrzebne zewnętrzne źródła finansowania, a w dobie kryzysu, gdy wszystko dookoła drożeje w zastraszającym tempie, pieniądze na życie są bardzo potrzebne.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*