Asset Management lub lokaty – w co inwestować pieniądze

Żeby inwestować pieniądze trzeba je najpierw posiadać. Jest to oczywiste i tego akurat nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu. Jednak sposobów inwestowania pieniędzy jest naprawdę wiele i tutaj warto zastanowić się dłużej nad jakimś konkretnym rozwiązaniem.

Najprostszy sposób na inwestowanie pieniędzy to są oczywiście lokaty bankowe. Nie trzeba się na tym znać i stać w kolejce ani umawiać z jakimś doradcą finansowym. Wystarczy mieć internetowe konto bankowe i dostępne na nim wolne środki i już za pomocą kilku klików można mieć lokaty bankowe. Są to oczywiście bezpieczne metody lokowania pieniędzy i co za tym idzie nie ma co liczyć na jakieś wielkie zyski z ich strony. Najczęściej lokaty bankowe zarabiają minimalnie więcej niż wynosi oficjalna inflacja, a zdarza się też, że i nawet nie są w stanie zapewnić nam takiego zarobku.

Jakie są ciekawe i mało znane sposoby na inwestowanie pieniędzy?

Dzięki temu, że jest internet i każdy ma komputer można znaleźć wiele ciekawych sposobów na inwestowanie własnych pieniędzy

Bardziej wyrafinowanym sposobem na inwestowanie gotówki jest Asset Management dla dużych inwestorów. Jednak nie jest to opcja dla wszystkich ponieważ trzeba być właścicielem sporo większego portfela. O ile w naszym kraju nie jest to jakieś ogromne wymaganie bo zaczyna się mniej więcej od pięćdziesięciu tysięcy złotych to w krajach rozwiniętych trzeba mieć co najmniej kilka milionów żeby założyć w takim systemie konto i zlecić zarządzanie aktywami. Jak widać jest to opcja dla tak zwanych grubych graczy i to tych, którzy mają duże pieniądze, a nie bardzo wiedzą co dalej z nimi robić i wolą to zlecić komuś innemu.

W Polsce tego typu instytucje dopiero zaczynają swoją działalność i niestety żeby wejść na rynek muszą mocno obniżać pułap kwot od jakich można już założyć u nich konto. Miejmy nadzieję, że uda im się na tyle zdobyć pozycję i rzeczywiście zarabiać dla swoich klientów, że z czasem furtka ta zostanie podnoszona co powinno wpłynąć na większą efektywność ich działań.

Jak z głową i bezpiecznie zakładać lokaty bankowe?

Dwa miesiące temu pilnie potrzebowałam gotówki. Trafiła mi się niespotykanie tania oferta wczasów w ciepłych krajach. Niestety żaden z moich pracodawców nie był w stanie wypłacić mi wcześniej pieniędzy dlatego też szukałam innej możliwości finansowania. Przypomniało mi się,że przecież mam pieniądze odłożone na koncie oszczędnościowym w jednym z banków. Starałam się nie tykać tych pieniędzy przez pewien czas, żeby mogły trochę na siebie popracować. Niestety tym razem nie było wyboru i musiałam wybrać część pieniędzy z konta.

Od momentu kiedy założyłam dobre i bezpieczne lokaty bankowe w polskich placówkach z dzienną kapitalizacją odsetek nie interesowałam się nim. Co prawda co miesiąc przychodziły mi podsumowania drogą pocztową, jednak nie bardzo zwracałam na nie uwagę. Bardzo niemiła niespodzianka spotkała mnie jak wybrałam się do banku, w celu wypłaty pieniędzy. Przy zakładaniu konta wiedziałam, że środki mogę wypłacić kiedy chce bez utraty odsetek. Nie bałam się więc, że na wypłacie coś stracę. Nie do końca jednak poinformowali mnie, gdzie będą przelewane odsetki. Ja chciałam, żeby odsetki naliczone pozostawały na koncie głównym, żeby bank ich nie przelewał na żadne konto osobiste.

Czy trzeba założyć konto bankowe żeby inwestować w lokaty?

Jeśli mamy jakiekolwiek nadwyżki finansowe to warto znaleźć sposób żeby nie leżały w szufladzie tylko pracowały na siebie i nas

Jako, że z usług tego banku nie korzystam namówiono mnie na założenie konta osobistego. Konto założyłam bo taki był wymóg by móc skorzystać z promocji, która tyczyła się konta antybelkowe. Przy wypłacie środków dowiedziałam się, że odsetki naliczone na koncie oszczędnościowym systematycznie były przelewane na konto osobiste.Korzystanie z konta osobistego łączyło się z opłatami. Tak więc moje wypracowane pieniążki płaciły za korzystanie z konta osobistego. W rzeczywistości opłaty były pobierane nie tyle za konto osobiste co za utrzymanie karty płatniczej.

Zakładając konto byłam pewna, że jestem zwolniona z jakichkolwiek opłat. Niestety nikt nie poinformował mnie o opłacie za kartę. Jak zorientowałam się jak sprawa stoi, zrezygnowałam z karty i prosiłam o nieprzekierowywanie odsetek na konto osobiste. Dlatego też apeluje do innych klientów banków, którzy zdecydują się na oszczędzanie na konta antypodatkowe, żeby dokładnie czytali umowy i o wszystko wypytywali doradców.

Poniższy serwis internetowy pokaże Państwu więcej ciekawych sposobów na inwestowanie pieniędzy:

https://www.vibank.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze/

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*