Rozwój ślubnej branży w Internecie

Sklep internetowy to nadal podstawowa forma  na zarabianie w internecie. Jednak obecnie jest niewątpliwie trudniej niż kiedyś zaistnieć na rynku internetowym,  samo powstanie sklepu to dopiero pierwszy krok i dopiero początek wydatków. Podstawą rolę odgrywa teraz nie tylko sam  oferowany produkt, ale przede wszystkim sama promocja i reklama sklepu. 

Wiadomo, że łatwiej zdobywać rynek internetowy jeżeli oferujemy mniej powszechny i trudniej dostępny towar, ale również wtedy musimy się nastawić na mniejszą ilość klientów niż w popularnych branżach.

Dobrym przykład takiego mniej popularnego produktu są właśnie ozdoby ślubne. Mimo że mamy wiele sklepów oferujących ozdoby ślubne to konkurencja na tym rynku nie jest, aż tak silna jak w przypadku bardzo powszechnych produktów. Niedawno powstał nowy sklep, specjalizujący się w sprzedaży produktów ślubnych, głównie chodzi tu o ozdoby ślubne wykonane z cukru.

Oferują oni też inne produktów, jednakże można odnieść wrażenie, że ozdoby ślubne to podstawa ich oferty. Są to w pewnym sensie nie typowe ozdoby ślubne, gdyż są wykonane z cukrowych mas plastycznych. Takie ozdoby ślubne wykorzystuje się do dekorowania i ozdabiania tortów. Tego rodzaju produkt wymaga specjalnych opakowań i sposobu transportu, tak by nie uległ zepsuciu. Mimo wszystko firma widocznie posiada specjalne opakowania pozwalający na wysyłkę ich cukrowych ozdób ślubnych, skoro zdecydowała się na rozpoczęcie sprzedaży internetowej.

Takie ozdoby ślubne to przykład produktu na który jest zapotrzebowanie, a jednocześnie, przynajmniej na razie nie ma w dużej konkurencji. Jednak jeżeli chodzi o handle internetowy to konkurencję stanowią sklepy oferujące ozdoby ślubne np. do dekorowania sal, czy limuzyn itp. i trzeba również ja brać pod uwagę przy analizie konkurencji.

Źródła:
Analiza rynku branży ślubnej w Polsce + Opinie artykuł z https://www.eit-centrum.waw.pl ostatnio sprawdzona dostępność 10.03.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*