Czarnogóra wraca do łask. Wzrost sprzedaży ofert wczasowych

W tym roku rynek turystyczny odnotował znaczny wzrost sprzedaży ofert na wczasy w Czarnogórze. Za pewne mają tutaj wpływ pewne zmiany na globalnym rynku turystycznym w wynik niepokojów w krajach arabskich, ale nie można nie podkreślić faktu, że Czarnogóra jak informują nas liczne przewodniki: http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/ (serwis źródłowy tego artykułu) Czarnogóra to wręcz wyjątkowo ciekawy i atrakcyjny kraj, który sam w sobie posiada niesamowite krajobrazy powiązane z charakterystycznym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego występowanie jednocześnie skalistych plaż a także morza zapewnia nam równie cudowne widoki.

wyspa w Czarnogórze

Można w ten rejon wybrać się w celu zwiedzania a także podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu wypoczynkowym – na tak zwane kąpiele słoneczne itp. Nietypowym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie maja-czerwca możemy w górach pojeździć na snowboardzie, a potem przejechać do terenów morskich i odrobinkę poopalać się na plaży.

Oczywiście przy założeniu, że będą dobre warunki pogodowe. Do Czarnogóry można podróżować w sumie przez cały rok. Aczkolwiek najlepsze warunki pogodowe i nie tylko pojawiają się w maju, czerwcu ,a także we wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy niewielki. W sumie latem pod względem pogodowym Czarnogóra przypomina nieco Polskę, aczkolwiek jest nieco bardziej gorąco i spotkamy tam nieco więcej słońca.

Czarnogóra poza plażami i przecudownymi widokami posiada też sporo ciekawych zakątków do zobaczenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których również jest w Czarnogórze sporo, ale także o miejscach ciekawych pod względem swojej atrakcyjności oraz swoistej klimatyczności.

Niewątpliwie to piękny kraj, który warto odwiedzić. Poza tym, ze względu na fakt, że nie jest szczególnie duży, stanowi też świetną bazę wypadową na wyjazd do Albanii, która jest jednak biedniejszym państwem od Czarnogóry i baza noclegowa niewątpliwie jest tam gorsza.

Źródła:
https://www.wikipedia.org
https://www.wikimedia.org